ZAPOJIT SE

KE STAŽENÍ 

KONTAKT 

III. kolo  

startuje v 9/2019

„Pro hezčí dětství a snazší start do života,
zajišťujeme holkám a klukům konkrétní pohybové, umělecké, vzdělávací aktivity.“
 

Cílem projektu je
zamezit sociálnímu vyloučení
dětí ohrožených chudobou
a podpořit jejich další rozvoj.

 

 

         Nabízíme vám spolupráci na unikátním projektu, který podporuje ohrožené a jinak                 znevýhodněné děti ve vaší škole. Hledáme koordinátora - zaměstnance školy,
         který bude v rámci spolupráce na projektu odměněn úsměvy podpořených dětí. 

 

Přečtěte si prosím více o projektu Společně pro děti DO ŠKOL.
 

ZAPOJTE SE JEŠTĚ DNES!

 

chceme naši školu přihlásit do programu SPOLEČNĚ PRO DĚTI DO ŠKOL

Slovem ANO vyjadřuji svůj dobrovolný souhlas se zpracováním osobních  údajů, které budou společností Společně pro děti o.p.s dále uchovány za účelem mé zkompletování a uzavření žádosti týkající se zapojení  školy do projektu Společně pro děti do škol.
Více zde: 

POPIS PROJEKTU

POMÁHÁME DĚTEM V ROZVOJI“.
Vytváříme síť koordinátorů na základních školách ve městech i na periferiích. Koordinátoři budou spolupracovat s rodinami a dětmi, kterým není dlouhodobě poskytnut potřebný rozvoj jako základní potřeba pro další růst osobnosti dítěte.

CÍLE PROJEKTU


Hlavním cílem projektu je poskytnout dětem, které se ocitly v tíživé životní situaci, tolik potřebný rozvoj.Dílčím cílem projektu je vytvořit síť koordinátorů, kterými se stávají sami učitelé nebo ředitelé škol. Koordinátoři budou v rámci své práce zaškoleni a dále motivováni.

         ROLE KOORDINÁTORA


Koordinátor propojuje konkrétní základní školu a Společně pro děti.
Koordinátorem se stává učitel či ředitel školy, který je v každodenním kontaktu s žáky a dalšími pracovníky školy.  Koordinátor je schopen rozpoznat děti, kterým není dlouhodobě poskytován potřebný rozvoj, kdy důvodem může být špatné sociální a finanční zázemí, nemoc či náhlé úmrtí v rodině apod.  Úkolem koordinátora je navázat kontakt s dítětem v nouzi a jeho rodinou a nabídnout jim konkrétní pomoc.
Koordinátor vždy konzultuje rodinnou situaci dítěte a jeho příběh s pracovníky Společně pro děti o.p.s., se kterými se domluví na konkrétním řešení.  Práce koordinátora je také spojena se základní administrativou jako zpracování darovacích smluv apod.

MOTIVACE KOORDINÁTORA


Věříme, že primární motivací koordinátora je vždy heslo „pomáhám dětem v rozvoji“. Sekundární motivací mu bude pravidelné setkávání a sdílení dobré praxe a také motivační školení v rámci rozvoje vlastní osobnosti. 

 

MOTIVACE ŠKOLY


Školy, které se aktivně zapojí do projektu, se automaticky stávají školou společensky odpovědnou.  V balíčku spolupráce je také školení koordinátorů nejen na téma sociálně vyloučené skupiny a jak s nimi pracovat, ale také školení a poradenství v oblasti vlastního rozvoje osobnosti a prevence syndromu vyhoření.

 

 

VÝSTUPY PROJEKTU

Projektem Společně pro děti do škol vzniká základna organizací, která dál šíří poslání „POMÁHÁME DĚTEM V ROZVOJI“.  Spolu s Vámi utváříme síť národního charakteru pro podporu dětí a rodin v nouzi. Projekt je dlouhodobě udržitelný a do budoucna tak můžeme společně podpořit až stovky dětí ročně.    

 
 

dokumenty pro vás

KE STAŽENÍ

souhlas se zpracováním 
osobních údajů_dítě

darovací smlouva_dítě

čestné prohlášení_koordinátor

souhlas se zpracováním
osobních údajů_koordinátor

formulář příběh rodiny

přihláška do programu

všeobecné podmínky

metodika projektu 

kontakt 

doskol@spolecneprodeti.cz

             +420 777 721 558

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon

©Společně pro děti o.p.s 2018

  • White Facebook Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now